Akú podlahu zvoliť do garáže?

Akú podlahu zvoliť do garáže? 9. 2. 2018

Stojíte pred rozhodnutím, akú zvoliť podlahu do garáže? Potrebujete opraviť starý cementový či minerálny povrch? Poradíme, ktorý materiál vyniká výbornými uživateľskými vlastnosťami a nízkou cenou.

Počuli ste už o epoxidových stierkách a náteroch? Ide o špeciálne vyvinutý materiál, ktorý vyniká odolnosťou, jednoduchou údržbou, rýchlou realizáciou a univerzálnym použitím. Epoxidové stierky pre parkovanie predstavujú cenovo priznivé riešenie pre rekonštrukcie starých cementových a minerálnych povrchov i pre zhotovenie finálnej vrstvy nových podláh.

Pre svoje optimálne vlastnosti sú epoxidové stierky a nátery s obľubou aplikované na podlahy v garážach, pneuservisoch, autosalónoch či staniciach technickej kontroly. Nátery z epoxidu znižujú náklady na opravu starých a popraskaných povrchov v garážach.

 

Epoxidové povrchy vynikajú priaznivými vlastnosťami

Epoxidové stierky z divízie stavebnej chémie TopStone vytvárajú hladký alebo protišmykový a bezprašný povrch a disponujú výbornými úžitkovými vlastnosťami. Povrch je odolný vôči mechanickému a chemickému zaťaženiu. Podlahe neškodia bežne zaťažené regály, koliečka od boxov na náradia alebo vyliaté oleje a ďalšie prevádzkové kvapaliny.

V garážach oceníte predovšetkým jednoduchú údržbu. Epoxidové podlahy sú v podstate bezúdržbové. Podlahu je možné čistiť bežným pozametaním, vysatím alebo vytretím. K údržbe zároveň nie sú nutné žiadne špeciálne prípravky ani leštidla. Na povrchu epoxidovej podlahy sa zároveň len veľmi ťažko udržujú baktérie a netvoria sa pliesne.

Výhody epoxidových steriek:

  • Hladký alebo protišmykový a bezprašný povrch.
  • Mechanická a chemická odolnosť.
  • Jednoduchá údržba.
  • Nízká cena.
  • Voliteľná farebná úprava.
  • Bezšpárový povrch

Voliteľné farebné tónovánie

Prednosťou epoxidových náterov a steriek je možnosť farebného tónovánia. Vyberať môžete z väčšiny farebných odtieňov vzorkovníku RAL. Okrem jednofarebného prevedenia je možné farebnú štruktúru vylepšiť technikami vzorovania či mramorovania, s ktorými vytvoríte dizajnovo atraktívny povrch.

Návod, ako rekonštruovať garážovou či pivničnú podlahu nájdete v článku Rekonštrukcia pivničnej podlahy v panelovom dome.