Predstavujeme moderné epoxidové stierky na podlahy i steny. Uľahčia akúkoľvek rekonštrukciu.

Predstavujeme moderné epoxidové stierky na podlahy i steny. Uľahčia akúkoľvek rekonštrukciu. 25. 1. 2018

Spoločnosť TopStone zavádza do svojho portfólia epoxidový systém na steny EP13 Thixo a epoxidovú stierku na podlahy EP11 Plus. Nové produkty vytvárajú dizajnový a vodeodolný povrch, ktorý je podobný betonovým stierkám. Na rozdiel od betónu ale epoxidové nátery a stierky vynikajú oveľa lepšími vlastnosťami. Poďte sa pozrieť, ako s novými materiálmi skvelo renovovať napríklad byt.

Moderná povrchová úprava EP13 Thixo nahradzuje obklady i betónové stierky.

Epoxidová povrchová úprava na steny TopStone EP13 Thixo je podobná módnym betónovým stierkám. Jednou z ich mnohých predností sú lepšie spracovateľské a užitkové vlastnosti. Epoxidový povrch EP13 Thixo vytvára večmi tvrdý povrch, ktorý je vodeodolný a v podstate nahradzuje keramické obklady. Na rozdiel od betonovej stierky nehrozí tvorba tmavých máp, ani presakovávanie vlhkosti.

Povrchovú úpravu je zároveň možné flexibilne tónovať v široké škále farebných odtieňov. Vďaka svojim vlastnostiam je nový materiál obľúbený u architektov a bytových dizajnérov, ktorí s epoxidovými povrchmi a stierkami robia hotové zázraky. Aplikáciu uvidíte už čoskoro na TV Prima v relácií Jak se staví sen. Steny v kúpeľne a podlahy v celom byte môžu byť realizované práve povrchovou úpravou TopStone EP13 Thixo a podlahovou stierkou TopStone EP11 Plus.

Výhody epoxidového povrchu TopStone EP13 Thixo

 • vodeodolný povrch
 • náhrada keramických obkladov
 • chemická i mechanická odolnosť
 • voliteľné farebné tónovánie
 • moderný dizajn
 • výrazne kratšia doba realizácie oproti konkurenčným povrchom
 • veľmi jednoduchá aplikácia

Ako aplikovať epoxidový povrch?

Práce s epoxidovým povrchom EP13 Thixo nie sú náročné. Povrchová úprava je možné nanášať takmer na akýkoľvek povrch vrátene starých obkladov.

Po vytvrdení lepidla prichádza na radu penetrácia. Po 12 a až 24 hodinách od penetrovania sa na steny aplikuje epoxidový povrch EP13 Thixo v približnej hrúbke 1,5 mm.

Na úplný záver, po vytvrdení, sa povrch prelakuje čirým lakom TopStone PU21, ktorým sa celý povrch uzavrie a zmatní.

Epoxidová stierka EP11 Plus premení podlahu k nepoznaniu.

Podobné je to s úpravou podláh prostredníctvom epoxidovej stierky EP11 Plus, ktorá nahradzuje podlahovú krytinu. Stierka EP11 Plus vyniká neporéznym a bezšpárovým povrchom, jednoduchou aplikáciou, dobrou chemickou i mechanickou odolnosťou a na záver jednoduchou údržbou.

Epoxidovú stierku EP11 Plus je možné aplikovať na nové i staré betonové a minerálne podklady. Podmienkou je rovný, suchý a pevný povrch. Stierka je zároveň vhodná pre povrch s inštalovaným podlahovým kúrením. Výsledný efekt epoxidovej stierky TopStone EP11 Plus môžete vidieť v relácií Jak se staví sen.

Výhody epoxidovej stierky EP11 Plus

 • neporézny a bezšparový povrch
 • chemická i mechanická odolnosť
 • voliteľné farebné tónovanie
 • jednoduchá údržba
 • jedinečný vzhľad

Ako stierku aplikovať?

Aplikácia epoxidovej stierky je podobná jako u povrchovej úpravy EP13 Thixo. Rovný povrch stačí napenetrovať a po 12 až 24 hodinách aplikovať epoxidovou stierku TopStone EP11 Plus. Potom povrch prevzdušníte špeciálnym válečkom s hrotmi alebo ježkom. Výsledný povrch je pochôdzí po 24 hodinách a plne zaťažiteľný po 7 dňoch. Pre lesklý vzhľad je možné povrch prelakovať lakom TopStone EP22. a pre matný vzhľad lakom TopStone PU22.

Už skoro na TV Prima v relácií Jak se staví sen 12.2.2018 o 21:15 hod.