Umelkyňa Kate Chesters vyrába kuchynské dienka zdobené epoxidovým náterom

Umelkyňa Kate Chesters vyrába kuchynské dienka zdobené epoxidovým náterom 12. 7. 2018

Epoxidová živica nemá využitie len v stavebníctve. Stále viac sa používa pri výrobe umeleckých a dekoračných predmetov a domácich potrieb. V minulom blogu ste se mohli dočítať o unikátnom osvetlení vyrobenom z pečiva. Dnes Vás zoznámime s tvorbou talentovanej umelkyne Kate Chesters.

Kate Chesters je mladá britská umelkyňa, ktorá sa zaoberá malovaním abstraktných obrazov a výrobou domácich a dekoračných predmetov. Kate žije a tvorý v meste Liverpool. Okrem umeleckých predmetov sa Kate Chesters zameriava na výrobu designových kuchynských dienok.

Kúzlo jej zpracovania tkvie v majstrovskej práci s detailami a v kombinácii kontrastov. Pre predstavu väčšia časť dienka tvorý surové drevo, zatiaľ čo tretinu dienka zdobý abstraktná epoxidová malba. Vo svojich malbách Kate Chesters najčastejšie ilustruje oceány. Zaujímavosťou je, že jej malby vznikajú pomocou epoxidových náterov, ktoré farebne tónuje a tým vytvára abstraktné obrazce morí a oceánov.

Podobné umenie môžete vyzkúšať aj vy doma s využitím epoxidových náterov TopStone alebo krištálovej živice TopStone Crystal Art, ktorá slúži na zalievanie dekoračných predmetov.

 

Napište nám!
Prohlašuji, že jsem se seznámil se zásadami zpracování osobních údajů chci formulář odeslat.
Více informací zde: Ochrana osobních údajů